Türkiye En Çok Satan Araba Modelleri 2021

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Otomobil sevdalıları tarafından ciddi manada merak edilen Türkiye en çok satan araba modelleri 2021 seçeneklerine bakacağız. Türkiye, özellikle otomobil teknolojileri konusunda yeniliğe ayak uyduran bir ülke. Yerli elektrikli otomobil TOGG ile birlikte ise sektöre yeni bir hava kazandırmak ve ülkemiz için milli bir değer oluşturmak yolundayız.

Ülkemiz ekonomisi ise iç açıcı bir seyir halinde değil ve ne yazık ki perakende fiyatlar üzerinde ciddi manada olumsuz seçenekler adından söz ettiriyor. Tabi ki çok satan araçların genel olarak fiyatları da ciddi manada merak ediliyor. İnsanlar, ekonomik olan araçlara çok daha fazla eğilim gösteriyor. Bizde şimdi en çok satan araba modelleri ile alakalı listeyi sizlere sunacağız.

5-) Honda Civic (Sedan)

Japon otomobilleri, ülkemiz genelinde ciddi anlamda tercih edilen bir seçenek durumundadır. Honda Civic, Türkiye pazarında her zaman en çok satan modellerden birisi olarak dikkat çekti.

Motor kalitesi ile dikkatleri çeken marka, 2021 yılında yenilediği ve sadeleştirdiği kasa tasarımı ile birlikte adından ciddi anlamda söz ettiriyor diyebiliriz sanırım. Türkiye en çok satan araba modelleri 2021 listesinde 5 numarada yer alıyor.

4-) Renault Megane (Sedan)

Fransa, otomobil teknolojileri konusunda çok ciddi bir değişim yaşadı ve kalitesini doruk noktalara çıkardı diyebiliriz. Özellikle Renault, sadece ülkemizde değil dünya genelinde lider markalardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Megane Sedan, yenilenen tasarımı ile 2015 yılından beridir ülkemizin en popüler otomobil modellerinden birisidir. 1.6 litre kapasiteli motoru ile birlikte dikkat çeken araç, konforu ile de adından söz ettirmeyi başarıyor. En çok satanlar listemiz içerisinde 4. sırada yer alıyor diyebiliriz.

3-) Renault Clio (Hatchback)

Listemizin 3 numarasında hatchback sınıfının yıllardır değişmeyen liderlerinden birisi olan Renault Clio var. Yenilenen ve geliştirilen tasarımı ile birlikte Renault markasının dünya genelinde ki popüler otomobillerinden birisi diyebiliriz.

Renault Clio 5 modeli olarak bilinen yeni tasarım, başta turuncu ve turkuvaz gibi komplike renkleri ile adından söz ettiriyor. Artık otomobillerin tamamı farklı renk konseptlerinde maksimum kalite ile üretiliyor. Hal böyle olunca da satış rakamları ciddi anlamda değişiyor. Normalde uygun fiyatlı otomobillerden birisi olarak listelerde yer alırdı. Ancak günümüzde kalite arttıkça fiyatlarda da ciddi manada yükselme dikkat çekti.

2-) Toyota Corolla (Sedan)

Toyota, yine üstün Alman teknolojilerinden birisi olarak otomobil dünyasının devlerinden birisi durumunda. Corolla, her sene ülkemizin en çok satan modellerinden birisi olmayı başarıyor demek yanlış olmaz.

Toyota Corolla, günümüzde yenilenen tasarımı ile birlikte rakamlarından en ufak bir sıkıntı yaşatmıyor. Hybrid seçeneği de zaman içerisinde adından ciddi manada söz ettiriyor. Gelecek nesil elektrikli otomobil modellerini ciddi manada ön plana çıkarıyor. Yarı elektrikli motorun mucidi Toyota, yine en çok satan araba modelleri içerisinde yüksek sıralarda yer almayı başarıyor.

1-) Fiat Egea (Sedan)

Son birkaç yılda Türkiye’nin en çok satan otomobili Fiat Egea Sedan modeli olarak dikkatleri çekiyor. Türkiye’de ki Koç Holding bünyesinde yer alan Tofaş Türk fabrikasında üretimi yapılan model, tasarımı ve fiyatı ile dikkatleri çekiyor.

Türkiye’de ki en uygun fiyatlı sıfır model otomobiller listesi içerisinde zirvede yer alıyor. Günümüzde ise Fiat şirketinin yenilenen Cross modelleri ile de ciddi manada dikkat çektiğini net olarak söyleyebiliriz. En çok satan modellerden birisinin olmasının başlıca sebebi ise fiyatı ile birlikte sunduğu mükemmel konfor.

Bir önceki yazımız olan Windows 11 Yayında, indirme ve Kurulum başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ