Nakkaştepe Millet Bahçesi / Parkı

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Nakkaştepe millet bahçesi Genel Bilgiler

İstanbul anadolu yakasında 15 temmuz şehitler köprüsü manzaralı yeşilliklerle iç içe hem eğlenebileceğiniz hem piknik yapabileceğiniz sayılı yerlerin başında gelen bir millet bahçesi olmayı başarıyor, piknik dediysem de bakmayın herkesin piknik dediğinde ilk aklına gelen mangal keyfini burada yapamayacaksınız. Zaten burada yapacağınız en son şey mangal olur herhalde çünkü burada sadece yeşillik ve çeşme yok yapabileceğiniz bir sürü aktivite var. örneğin yürüyüş yerleri var bir haftasonu kahvaltınızı yaptıktan sonra doğa yürüyüşü yapabilirsiniz tabi çok fazla yürüyecek alan yok 2-3 tur atabilirsiniz. Oturma yerlerini çok beğendik 6 kişilik masa var ve etrafı kapalı yemek yerken rahatsız olmadan sadece yemeğinize odaklanıp yemeğinizi yiyebilirsiniz. Fotoğraf çekilecek alanları çok fazla her köşesinde fotoğraf çekebilirsiniz, uçan yol olsun, göl olsun instagram beğenilerinizi tavan yaptırabilir :).

Nakkaştepe millet bahçesi Cafe

mesire alanında cafe de bulunuyor fakat cafe dediysek aklınıza büyük bir şey gelmesin. Sonradan düzenleme gelir mi bilinmez ama şuanlık sadece soğuk meşrubatları, çay&kahve ve tost çeşitleri bulunan ufak bir büfe var alt tarafta gölün kenarında kalıyor. fiyatları da çok yüksek değil ee belediyenin yeri olup pahalı olan bir yer daha göremedim ben 🙂 Umarız daha sonrasından cafe alanına da eklemeler yaparak oradan da ana yemekler alınarak sadece gezmek amaçlı ve karnınız acıkınca normal bir yemek yeme fırsatı yakalarız.

Nakkaştepe millet bahçesi Parkur – Park

Nakkaştepe millet bahçesinde survivor gibi bir parkur gördük fakat bu parkur daha tam işleyişte değil. Güvenlik önlemi olmadan da o parkurlarda çocukların oynaması çok tehlikeli. Büyük bir alana kurulu olan parkurun haricinde çocukların oynayabileceği 2 tane daha park bulunuyor. Bu parklarda ise salıncak – tahterevalli vb. standart parklarda olan çocuk eğlence araçlarından bulunmakta ve bu park adeta siz piknik yaparken çocuğunuz gözünün önünde olsun diye tasarlanmış çünkü oturma alanlarının alt tarafı tamamen park halinde.

Nakkaştepe millet bahçesi Otobüs ve araba ile ulaşım

Otobüs veya metrobüsle nakkaştepe millet parkına gelmek isteyenlerin 15 temmuz şehitler köprüsü durağının anadolu yakası tarafındaki durakta inmeleri ve sonrasında aşağıdaki konuma göre yoluna devam etmeleri gerekmektedir.

Konum

Nakkaştepe millet bahçesi Otopark ve Ücretleri

Nakkaştepede bulunan otopark’ta herhangi bir ücret söz konusu değildir. otopark geniş fakat daha yeni olduğundanmıdır bilinmez çok fazla toz vardı. ilk girişte otoparkta yer yok gibi görünse de aşağıya doğru inildiğinde otoparkın devamı var biraz küçük ve önünüzdeki insan park etmek istediğinde mecburen manevra yapmasını beklemekten başka çareniz yok.

Konuyu toparlayacak olursak bizden 10 üzerinden 8 puan alıyor. 2Puanı nereden kırdınız diye soracak olursanız otopark’ın tozlu olması ve mangal yakılamamasından kırdık.

bir sonraki makalemizde görüşmek üzere esen kalın.

Bir önceki yazımız olan OTAĞTEPE - FATİH KORUSU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YAZAR

PAYLAŞ

Önceki İçerikOrganik Düğün
Sonraki İçerik2019 Yaz Saç Modası