Windows 11 Yayında, indirme ve Kurulum

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Microsoft şirketinin uzun süredir üzerinde çalıştığı Windows 11 yayında, indirme ve kurulum ile alakalı bilgiler makalemizde. Türkiye genelinde artık yeni nesil yazılım teknolojilerine karşı çok ciddi bir eğilim söz konusudur. Hal böyle olunca da ister istemez teknoloji pazarına yönelik tüm yeniliklere ayak uydurmak da çok önemli unsurlar arasında yer alıyor.

Windows 11, kısa bir süre öncesinde resmi olarak tanıtılmıştı ve 5 Ekim 2021 tarihi itibari ile çıkarılacağı açıklanmıştı. Nitekim bu tarihte de sistem resmi olarak tanıtıldı ve yayına sürüldü. Güncelleme sureti ile bu mükemmel yazılımı bilgisayarlarınıza kurma şansına da sahipsiniz. Şimdi bununla alakalı olarak sizlere elimizden geldiğince pratik seçenekleri sunma yoluna gideceğiz.

Windows 11 Sistem Gereksinimleri Sorgulama

Öncelikli olarak sistem ile alakalı her türlü detay Microsoft şirketi tarafından düşünülmüş gibi görünüyor. İşletim sistemi, yeni nesil bir yazılım ve animasyon teknolojisi içerdiğinden dolayı bazı sistem gereksinimleri çok önemli. Dolayısı ile bunu kontrol edebileceğiniz bir yazılım geliştirildi.

BURAYA TIKLAYARAK Windows 11 sistem gereksinimleri denetim durumu uygulamasını indiriniz. Bu uygulama bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulumunu tamamlayın ve sonrasında uygulamayı çalıştırın. Uygulama çalışır çalışmaz sistemin tüm donanımlarını algılar ve sonrasında uygun olan ve olmayan tüm donanımları listeler.

Orta segment PC’lerde dahi tam verimlilik sağlayan bu sistem sizler için de ideal imkanlar sunacak. Yukarıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkabilir. Windows 11 TPM 2.0 etkilentirme ya da aktivasyon uyarısı alırsanız bu aşamadan sonra da yapacaklarınız basit. BIOS ayarlarına girmek sureti ile sorunsuz bir şekilde fTPM özelliğini aktif etme şansına sahipsiniz. Intel ve AMD işlemciler için farklı farklı etkinleştirme yöntemleri söz konusu olabilir.

Bu neden dolayısı ile YouTube üzerinde de bir arama yaparak sorunsuz bir şekilde etkinleştirmeyi öğrenin. Sonrasında yeniden sistem gereksinimi testi yapın ve tüm sorunların ortadan kalktığınız göreceksiniz.

Windows 11 indir ve Kurulum

Microsoft şirketi, son dönemlerde bir tane bile lisanslı işletim sistemi sahibi olan kullanıcılarına tüm yeni sistemleri güncelleme olarak sunuyor. Ücretli olarak satın aldığınız Windows 8, Windows 8.1 ya da Windows 10 işletim sistemine sahip durumda iseniz bu işletim sistemini GÜNCELLEME yolu ile FORMATSIZ Windows 11 kurulumu yöntemi ile yapabiliyorsunuz.

  • BURAYA TIKLAYARAK Windows 11 Yükleme Yardımcısı programını bilgisayarınıza indirin.
  • Bilgisayarınıza indirdiğiniz an itibari program çalışacaktır ve otomatik olarak sistemin lisans durumunu kontrol edecektir. Crack ile aktive edilmiş işletim sisteminiz dahi varsa güncelleme sorunsuz bir şekilde olur.
  • Sonrasında indirme işlemi başlar. Bu indirme işlemi yine program üzerinden devam eder. İndirme bittikten sonra ise YENİDEN BAŞLAT butonu çıkar.
  • Yeniden Başlat butonuna tıkladığınız an itibari ile başlatma olur. Sonrasında bilgisayarınız açılış ekranında yaklaşık 30 dakika içerisinde Win 11 işletim sistemini güncelleme olarak kurmaya başlar. Bu esnada bilgisayarınızı asla kapatmayın.
  • Sonrasında ise bilgisayarınız yeniden açıldığında resmen yeni işletim sistemi, hiçbir veri kaybetmeksizin formatsız kurulum ile güncellenmiş olacak.

Windows 11 kurulum formatsız olarak olabileceği gibi .iso dosyası indirerek de olabilir. Ancak güncelleme yöntemi ile seçer iseniz herhangi bir veri kaybı yaşamadan kurulum sağlanıyor. Yine de herhangi bir farklı depolama cihazına bilgisayarınızı yedeklemenizi de tavsiye ediyoruz.

Sonrasında ise tam anlamı ile mükemmel ötesi bir Win 11 deneyimine sahip olabileceğinizi söyleyebiliriz. Sizlerde deneyimlerinizi yorum kısmından tüm okuyucularımız ile paylaşma yoluna gidebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan eFootball 2022 Alınır Mı? Yorumları ve Fiyatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ