5 Dakikada Hallet Makyaj

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Öncelikle, çoğumuzun oldukça sınırlı bir renk aralığı kullandığımızı kabul edelim. Püf noktası, hangi tonların sizi daha güzel gösterdiğini bulmaktır.Kahverengiler,pembeler ya da kayısı renkleri olabilir. Değişiklik istediniz zaman da bu renk dizisi içindeki yeni ürünleri deneyebilirsiniz.

Eğer gelinin kız kardeşi değilseniz simleri olduğu yere bırakın.Yanardöner göz farları ve fondöteninize karıştıracağınız küçük bir miktar parlatıcı,yüzünüze hafif bir parlaklık verecektir.

Efsane ten rengi görünümü için küçük bir sır veriyorum size dikkat!!!

Nemlendirici sürdükten sonra cildinize bir taban rengi sürerek yumuşak ve aydınlık bir görünüm verin.Renk bozulmalarının olduğu yerler (lekeler,gözaltı morlukları)yağsız sıvı bir fondöteni küçük küçük dokundurun ve sonra bir sünger yardımıyla ya da parmağınızla dağıtın.Bir makyaj fırçası kullanarak daha açık renkteki bir kapatıcıyı gözaltlarınıza  ek bir kat daha sürün.Mükemmel teninizi yaratırken son olarak toz pudrayı büyük bir fırçayla yüzünüze hafifçe sürün.

Fondöteni elinizde denemeniz anlamsızdır çünkü el deriniz yüz derinize göre daha koyudur.Bunun yerine ürünü çene bölgenize hafifçe sürün.Doğru renk tonu, sürdükten sonra sanki kaybolmuş gibi görünendir.

Doğru kapatıcıyı bulmak zor derler ama bununda bir sırrı var tabi ki.Yanlış renk tonunu kullanmak kusurlarınızı saklamaktan çok öne çıkarır.Temel kuralları takip edin:Yeşilimsi renkli bir kapatıcı kırmızlıkları gizler;mavi ton açık renkli teni tamamlar; sarı renkli bir kapatıcı düzensiz ve koyu tenler için iyidir;pembemsi bir renk ise donuk bir ten rengini aydınlatır.

Şuan popüler olan,taze ve nemli bir yüz görüntüsü için ışığı yansıtan bir fondöten ya da kapatıcı deneyin.Özellikle yaşlı ciltlerde daha güzel bir görünüm sağlar ve yüzünüzün kalıp gibi görünmesini engeller.

Fondöten sürerken kalıp gibi bir görüntünün oluşmamasını ise şöyle engel olursunuz; daha hafif bir ürün kullanmak yerine,fondöteni sürmek için lateks bir sünger kullanın.Böylece daha ince bir katman elde edersiniz.

Önce fondöten mi sürülmeli yoksa kapatıcı mı herkesin kafasını karıştıran bir sendromdur.Sadece lekeli ve pürüzlü bölgelere ince bir kat fondöten sürün, sonra da daha büyük lekeleri daha iyi kapamak için daha yoğun bir kat kapatıcı sürün.

Böyle ufak tefek tüyolar bazen çok işimize yarayabiliyor sizinde işinizi görür umarım tatlımlarrr… 😊

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ

Önceki İçerik
Sonraki İçerik