Aloe Vera Bakımı

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Estetik açıdan her zaman güzel görünmek isteriz ve bunu cildimizde de hissetmek isteriz.Şimdi size makyaj sonrası veya makyaj öncesi cildimizi yenilemenin doğal bir yolunu ve bunun günlük yaşantımızda bile yararlanabileceğimiz mücizevi yararlarını ileteceğim.

Aloe Vera aslında şuan 2019 trendleri arasına girmiş doğal ve bol minerallidir.Bunu bir çok kozmatik mağazalarında satılan kaliteli markaların ürünlerinin içerisinde görebilirsiniz. Kimyasal olmasın sadece kendisi olsun diyorsanız ORGANİK GERÇEK ALOE VERA JELİ olarak bulabilmeniz mümkün.Çok yüksek mevlalar ödemeden de bu güzelliğe cüzi tutarlarda sahip olabilrsiniz.

Peki buraya  kadar her şey güzel bunun size ne yararı olacağını merak ediyorsanız 6 maddeyle bunu size tanımladım aşağıda bundan sonra Aloe Vera herkes için kurtarıcı bakımlar arasında yer alacağını düşünüyorum.

1. Güneş yanığı yatıştırır

Antienflamatuar ve soğutma özelliklerine sahip Aloe Vera jeli güneş yanığı ciltler için mükemmel bir çözümdür .

Cilde nemi korumaya yardımcı olan koruyucu bir tabaka sağlar. Aloe ayrıca iyileşmeyi hızlandırabilecek antioksidanlar ve mineraller bakımından da zengindir.

Bir çalışmada, Aloe Vera jelinin 48 saatlik bir süre boyunca uygulandığında% 1 hidrokortizonunkinden üstün bazı anti-enflamatuar etkiler gösterdiği bulunmuştur. Araştırmacılar, jelin UV kaynaklı cilt kızarıklığı gibi enflamatuar cilt hastalıklarının topikal tedavisinde yararlı olabileceği sonucuna vardılar.

2. Nemlendir

Yüzünüze yağlı bir film bırakmayan bir nemlendirici için Aloe Vera’dan başkasına bakmayın. Gözenekleri tıkamadan cildi yumuşatır.

Aloe Vera jeli, hem cildi nemlendireceği hem de tıraş bıçağı yanmasını ve küçük çentikleri iyileştirmeye yardımcı olacağından tıraş sonrası bakım olarak kullanılabilir.

Araştırmalar , Aloe Vera özütünün cilt nemlendirmesini iyileştirmede etkili bir doğal madde olduğunu göstermiştir – bu onu kozmetik formülasyonlarda ve kuru cilt tedavisi için yararlı bir bileşen haline getirir.

3. Yara İyileşmesini Hızlandırın

Aloe en çok kesikler, yanıklar ve diğer yaralar için topikal bir tedavi olarak kullanılır – ve iyi bir sebeple. Bir yorum dört deney çalışmaları Aloe Vera ile birinci veya ikinci derece yanık iyileştirici süresini azaltabilir bulundu neredeyse dokuz gün kontrol gruplarına kıyasla,.

Kuzey Teksas Araştırma Laboratuvarları’ndan Dr. Danhof diyor ki, bu inanılmaz sonuçlar Aloe’nin cilt hücrelerinin üremesini sekiz kat daha hızlandırdığı ve epidermise (cildin dış tabakası) sudan dört kat daha fazla nüfuz etmesiyle açıklanabilir .

4. Yaşlanma ile Mücadele

C ve E vitaminleri ve beta karoten (A vitamini için bir ön imleç) bakımından zengin olduğu için, Aloe bazı yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olabilir. Anti-enflamatuar ve antimikrobiyal özellikleri ve lekeleri hafifletme kabiliyeti, yüzünüzden yıllarca sürmesine de yardımcı olur.

Dahası, Aloe Vera yaşlanmaya karşı savaşmak için ek formda alınabilir, bazı araştırmalar vücudun kollajen üretimini arttırdığını ve sadece 90 günde cilt elastikiyetini artırdığını tespit eder .

5. Sivilce ve enfeksiyon azaltmak

Sivilce ile Aloe Vera’nın yumuşak temizlik ve antimikrobiyal özelliklere denemek isteyebilirsiniz onların sivilce tedavisi var . Bu iyileştirici jel birkaç seviyede çalışır.

Antibakteriyel, antiseptik ve antienflamatuar özellikleri, cildi bakterilerden ve enfeksiyon ve iltihaplanmaya yol açan diğer patojenlerden korur. Glikoproteinler iltihabı ve kızarıklığı azaltırken, yeni hücrelerin büyümesini uyaran maddeler (gibberellinler ve polisakaritler) içerir.

Sıkılaştırıcı bir madde olarak, Aloe Vera, aşırı sebum, kir ve mikropları uzak tutmaya yardımcı olan gözenek boyutunu azaltır.

Ayurveda tıbbında, Aloe ayrıca sedef ve egzamayı tedavi etmek için de kullanılır.

6. Lekeleri hafifletmek

Cilt hücresi üremesini hızlandırma, iltihapla mücadele etme ve kızarıklığı azaltma yeteneklerinden dolayı, Aloe Vera sivilce izleri ve çatlak izleri için mükemmel bir doğal tedavi yöntemidir .

Bazı limon suyuyla birlikte, yaşlılık lekelerini ve çilleri hafifletmeye yardımcı olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ