Aralık 2021 Vizyona Girecek Filmler

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Bir senenin daha sonuna yaklaşırken beyaz perdede Aralık 2021 vizyona girecek filmler neler sorusuna yanıt aramak amacındayız. Bilindiği üzere pandemi sürecinin başlangıcından günümüze kadar çok ciddi bir sinema kıtlığı meydana geldi demek yanlış olmaz. Sinemada ki bu durgunluk, ne yazık ki hala salonların dolmamasına da neden oluyor ve işletmeler de sıkıntı yaşıyor.

2021 yılının son ayı olan Aralık, sinema sektörü için tam anlamı ile bir canlanma nedeni olacak. En azından ülkemizde ki sinema tutkunları için çok ciddi bir hareketlilik meydana gelen denebilir. Aşağıda Aralık ayında vizyona girecek filmleri gördüğünüzde bunu net bir şekilde anlama fırsatına sahip olacaksınız.

Matrix 4: Ressurections

Bilim kurgu sinemacılığının ilk ve en önemli eserlerinden birisi olan Matrix, çok uzun yılların ardından yeni bir filmi ile seyirci ile buluşacak. İlk 3 serisi ile birlikte sinema dünyasını yerinden oynatan bu film, 3 filmin sonunda Neo karakterinin Matrix dünyasını kurtarmasının ardından bitmişti.

Ancak insanların yeni bir film ile alakalı beklentisi çoktu. Keanu Reeves, Carrie-Ann Moss ve Neil Patrick Harris gibi isimlerin yer aldığı bu efsane yeni yapım 22 Aralık 2021‘de sinemalarda.

Örümcek Adam – Eve Dönüş Yok

Tom Holland, şüphesiz ki bu zamana kadar ki en çok sevilen ve ilgi gören Örümcek Adam (Spider Man) oyuncusu diyebiliriz. Gerek Avengers gerekse kendi ilk filminde ki karakteri ve canlılığı ile birlikte insanların çok sevdiği bir isim oldu demek yanlış olmaz. Vizyona girecek filmler içerisine Aralık ayının en çok beklenenlerinden birisi de Spider Man – No Way Home.

Tom Holland ve Zendaya’nın başrollerini paylaştığı filmde aynı zamanda Doctor Strange’de önemli bir noktada yer alacak. Filmin vizyon tarihi ise 17 Aralık 2021.

Aykut Enişte 2

Türkiye genelinde son dönemlerin en önemli komedi filmi oyuncularından birisi de Cem Gelinoğlu olarak dikkat çekiyor. Vine ile başlayan serüveni zaman içerisinde Ali Kundilli film serisi ile devam etti ve sonrasında Şansımı Seveyim filmi ile doruk yaptı. Aykut Enişte 1 filmi, sinema ve Netflix’de gerçek manada sevildi.

Filmin bu başarısı nedeni ile kadroyu hiç bozmadan ikinci film çekildi ve Aralık vizyona girecek filmler arasında yer alıyor. Cem Gelinoğlu, Melis Babadağ ve Hakan Yılmaz başrolünde yer aldığı filmin vizyon tarihi 3 Aralık 2021.

Malazgirt 1071

Türkiye’de son dönemde Osmanlı ve geçmişi yansıtan film ve dizi projelerinin ciddi anlamda arttığını biliyoruz. Malazgirt zaferini tüm konuları ile ele alan yeni bir yapım Malazgirt 1071 filmi ve Aralık’da vizyona girecek olan filmler arasında yer alıyor.

Cengiz Coşkun, Vildan Atasever, Haluk Piyes gibi isimlerin başrolünü paylaşan film, birçok kişi tarafından merakla bekleniyor. Filmin vizyon tarihi ise 3 Aralık 2021.

The King’s Man: Başlangıç

Mükemmel bir kadro ile gelen son derece esrarengiz ve ilgi çekici bir film projesi olarak dikkatleri çekiyor. Daha öncesinde de çeşitli oyuncular ile çekilen bu filmin günümüz imkanları ile daha farklı hale gelmiş olması da ilgi çekici bir diğer konu. Filmin oyuncu kadrosu da ciddi manada sağlam.

Ralph Fiennes, Harris Dickinson, Gemma Arterton gibi isimler filme hayat veriyor ve roller kadar mekanlar da çok iyi. 24 Aralık 2021 tarihi itibari ile Türkiye sinemalarında vizyona girecek olan filmi şahsen bende ilgi ile bekliyorum.

Bir önceki yazımız olan En Meşhur Türk Tatlıları Listesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ