Konteyner Ev Yapımı (Planı)

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Büyük şehirler  çok kalabalık ve yorucu olur. Şehrin gürültüsü, insan ve araç sesleri huzurumuzu biraz kaçırıyor. Hayallerimizde hep sessiz sadece kuş sesleriyle uyandığımız sabahları düşleriz. Bunun için çadırlar da kamp alanları vs. bulunuyor fakat yazlar daha uygun oluyor. Peki kışlar için nasıl bir yere gidilir nerede kalınır ıvır zıvırları düşünürken çok yorucu ve pahalı öneriler çıkıyor karşımıza. Hem kendimize ait olsun hemde sevdiklerimizle istediğimiz gibi vakit geçirebileceğimiz ve kendimizin dizaynıyla hayat bulan bir yer olsa daha çok mutlu etmez miydi? Eminim ki benim gibi rahatına düşkün ve sadece huzur arayan bir çok kişi vardır.

En revaçta olan yapı türlerinden biri olan konteynerler, uzun zamandır restoran ve cafe, konuk evi, ofis, hobi bahçesi gibi farklı kullanım alanları için tercih ediliyor.Sizin için de ideal bir yaşam alanı olabilir.Bu düşüncede iseniz sizin de sihirli dokunuşlar yaparak düzenleyebileceğiniz ve bütçenizi çok fazla zorlamadan tasarlayabileceğiniz konteyner ev önerimi inceleyin.

Yasal süreçleri

Her yere istediğimiz gibi kuramayacağımız’ın bilgisini unutmayalım hızlı inşa süreci ve taşınabilir özelliğinden dolayı konteyner evlerin herhangi bir izne ihtiyacı olmadığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz demektir. İmar yönetmeliklerine uygun hareket etmek, konteyner ev yapımında en önemli noktalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Fakat elbette bu aşama, betonarme evlerde olduğundan daha farklı işliyor. İsteğe göre yapılmaya başlanan konteyner evler hakkında belki de ilk bilmemiz gereken şey, yapının inşa edileceği mekânın ne gibi özellikleri olmalı ve hangi şartları karşılaması gerektiği konusu.Konteyner projesine ait belgelerle birlikte bağlı bulunan belediyeye başvurmak gerekir. İzinler alındıktan sonra ise diğer adımlara geçmek için önünüzde bir engel kalmayacak. Fakat yine de izin süreçlerinin bölgeden bölgeye değişiklik gösterebileceğini de göz önünde bulundurmalısınız.

TASARIMI

Daha çok teraslı olması size kolaylık sağlayacaktır uzun zaman vakit geçirebileceğiniz ve misafirlerinizi de rahatlıkla ağırlayabileceğiniz bu evlerin görüntüsü de önemli.Çok renkli ve karışık tonların bir arada kullanılmasını tavsiye etmiyorum.Daha iyi bir görüntü için pastel tonları kullanmanız uygun olacaktır.

 

İÇ DİZAYNI

Konteyner evlerinizin iç dizaynı için en uygun olanlar klasikten biraz daha uzak ahşap olan ve içinde kendinizi sıcacık hissedeceğiniz mobilyalar kullanabilirsiniz.Sade ve modern veya daha otantik, salaş dizayn etmek isterseniz de bunu mobilyaların yanı sıra duvar panoların duvarınızın renk uyumuyla yakalayabilirsiniz. Kitaplık ve tekli koltuk olmazsa olmazları arasındadır bu evlerin hem daha tropikal bir hava katar hemde göz yormaz.

 

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyon Fikirleri 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YAZAR

PAYLAŞ