Ev Dekorasyon Fikirleri 2019

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Evimiz bizim için bir yuva olduğu kadar en güzel anılarımızı yaşadığımız yerdir. Burada dört duvar içerisinde yaşamak için de hem huzur verici olması gerekiyor hemde göze hitap etmesi lazım. Evin sizi bunaltmasını değil içinizi açmasını istersiniz. Yeterince zor olan dışarı hayatımızın kapıyı kapattıktan sonra unutmamamızı sağlayan bir sığınağımız olmalı.Tek yaşıyor olabilirsiniz veya kalabalık bir aileye sahipte olabilirsiniz evinizi size uygun hale getirebileceğiniz ve artık trend olan birçok ev dekorasyon fikirleri ile size yardımcı olacağım.

Bazı küçük ayrıntılar kullanarak yaşam alanlarınızı çok daha estetik ve modern bir hale dönüştürebilirsiniz. Ev dizaynı yapılırken renk, doku ve malzeme alternatiflerini bir arada değerlendirmek gerekir, hangi stil ve tarza uygun mobilya tercihleri yapılacağı bu aşamada belirlenir. Bununla beraber ışıklandırma unsurları, pratik fikirlerle döşeme zemininden alan kazandıran duvar dekorları oluşturabilirsiniz. Günümüzde artık bakım kolaylığı sağlanan dikey bahçeler, bitki cepleri şık duvar dekorları oluşturmakta. Duvar resimleri, posterler ya da resim tabloları ile sanata yer açabilirsiniz. Sanat objelerini dekoratif fikirlerle değerlendirmek için dekoratif raf modellerini değerlendirebilir fark yaratan stilleri bir araya getirebilirsiniz.

Uygun aydınlatma kullanımı

Uygun aydınlatma kullanımı

Bir oturma odasının atmosferini ışıklandırma tamamen değiştirebilir. Özellikle oturma alanları ve dinlenme alanları için sarı ışık tercih edilirken, çalışma alanları, banyo ve daha dinamik atmosfer yaratılması istenen alanlarda beyaz ışık tercih edilir. Sıcak ve içinizi ısıtan bir atmosfer yakalamak istiyorsanız, güneş ışığı, yani doğal ışığa en yakın sarı ışık kullanımını tercih edebilirsiniz. Kasvetli görünümden kurtulmak ve fark yaratmak istiyorsanız aydınlatma aksesuarlarını gözden geçirin. Doğru aydınlatma, ölçülü ışık ve bölgesel ışık yoğunluğu ayarları bu aşamada dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

Uygun renk seçimi

Uygun renk seçimi

Renk paletleri ile duvar zemini, döşeme ve tavan zemini kaplamalarını belirleyebilirsiniz. Pastel renkler hem dingin bir alan, hem de yatıştırıcı bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olur. Beyaz zemin renkleri temiz bir uyku çekmenizi sağlarken, natürel dokularla bir araya getirildiğinde huzur veren bir atmosfer oluşturur. Yumuşak renk tonları, ferahlık ve dinginlik sağlayan açık renk tonları, mavinin dinginliği dinlenme alanları uygun renkler arasında yer alır.

Uygun dekor seçimi

Uygun dekor seçimi

Doğal materyalleri değerlendirmek, evinizde estetik bir görünüm kazandıracaktır. Üstelik maliyet açısından yaratıcı fikirlerle özgün dekorlar oluşturmak oldukça keyifli bir iştir. Duvar resimleri, tablolar veya posterler bu iş için pratik duvar dekorları oluşturmanıza yardımcı olabilir. Modern çözümlerde fonksiyonellik, estetik ve konfor ayrılmaz üçlüdür. Eğer günümüz modern ve çağdaş konutlarını yenilikçi tasarım anlayışları ile dekore etmek istiyorsanız, uygulanacak stil ve tarzları belirlerken işlevsellik, estetik ve konforu ön planda tutabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan EV TEKSTİL ÜRÜNLERİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

YAZAR

PAYLAŞ

Önceki İçerikAnneler Günü 2019
Sonraki İçerikOrganik Düğün