En iyi Bebek Maması Markaları

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

En çok önemsediğimiz ve araştırdığımız konulardan olan en iyi ve sağlıklı bebek maması markaları üzerinden sizlere birkaç öneri sunacağız. Bilindiği üzere günümüzde teknolojik gelişmelerin ilerlemesi ile birlikte her sektörde dolaylı bir değişim ve gelişim meydana geldi demek yanlış olmaz. Bebek mamaları noktasında da aynı süreç içerisindeyiz.

Bebeklerimiz, özellikle ne olursa olsun ilk 1 senelik dilim içerisinde en önemli besini ANNE SÜTÜ olmalıdır. Tabi ki bir zaman sonra gelişim hızlandıkça bebeklerde anne sütü yeterli bir doyum kaynağı olmuyor. Bu noktada ise hazır mamalar ve gıda takviyeleri ile birlikte bebeklerimizin hızlı bir şekilde gelişimini sağlamak mümkün oluyor. An itibari ile piyasada hangi bebek maması markası daha güvenilir sorusu ciddi manada araştırılıyor. Bizde bir yanıt vermek istiyoruz.

En iyi Bebek Maması Hangisi?

Bebek mamalarında özellikle günümüz üreticileri ciddi anlamda çeşitlendi. Tabi ki mamalar kalitelerine göre ve marka algısına göre ciddi manada bir değişim gösteriyor diyebiliriz. Marka seçimi yaparken de yine bu noktada seçici olmanın büyük önem arz ettiğini biliyoruz.

İnsanlar artık çeşitlilik anlamında gaz yapmayan bebek maması araştırması dahi yapmaya başladı. Çünkü gerçek manada artık bunu bile ayarlamak mümkün hale geldi. En iyi mama markaları ile alakalı olarak ülkemiz genelinde annelerin hemfikir olduğu birkaç önemli marka söz konusudur. Bu markalardan bazıları aşağıdaki gibidir;

  • Aptamil
  • Similac
  • Hipp Combiotic
  • SMA
  • Humana
  • Bebelac
  • Evolvia
  • Milupa
  • Balparmak

marka kalitesi olarak annelerin en çok güvendikleri mama markaları olarak ön plana çıkıyor. Her ay aralığında ve belli bir gelişim düzeyine kadar bebekler için en iyi ve sağlıklı mama üretimi bu markalarca yapılıyor. Tabi ki ücretleri de buna göre biraz pahalı olsa da bebek sağlığı açısından çok önemli bir konu diyebiliriz.

Gaz Yapmayan Bebek Mamaları

Bu gibi araştırmaların internet üzerinde ciddi manada sık bir şekilde yapıldığını biliyoruz ve bu neden dolayısı ile bir inceleme makalesi hazırladık. Gaz yapmayan bebek mamaları hangileridir sorusunun anneler için özellikle çok önemli olduğunu biliyoruz.

Birebir bu slogan ve iddia ile birlikte satılan herhangi bir bebek maması söz konusu değildir, öncelikle bunu net bir şekilde belirtmek gerekiyor. Yani hiçbir markanın böyle bir iddia ve satış stratejisi ile birlikte satış yapmadığını bilin. Ancak mama kalitesi anne sütüne en yakın olan ürünler bu anlamda bebeklerin rahatlığı için biraz daha ideal diyebiliriz.

Bu da markanın kalitesi ile birlikte mümkün oluyor. Aptamil, SMA ve Hipp gibi markalar, doğrudan bu alan üzerine uzmanlaşmış markalar ve kaliteli mamaları sayesinde gaz sorunu en aza iniyor.

Bebek Maması Fiyatları

Bebek mamalarında özellikle son birkaç senelik dilim içerisinde marka anlamında çeşitlilik ciddi anlamda ön plana çıktı. Çeşitlilik ile birlikte kalite kavramında da ister istemez ciddi bir yükseliş söz konusu olduğundan dolayı fiyatlarda farklılık kaçınılmaz oldu.

Günümüzde yenidoğan bebek maması başta olmak üzere her ay ve yaş sınırına uygun olarak mama üretilmektedir ve bunların tamamının fiyatları farklılık gösterir. Bebek maması fiyat karşılaştırma konusunda da arama motorlarını kullandığınızda en iyi sonuçları somut bir şekilde edinme şansına sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Meme mi mama mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ