En iyi Bebek Bezi Markaları

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Annelerin en çok araştırdıkları konulardan birisi olan en iyi bebek bezi markaları konusunda sizler için birkaç seçenek derledik. Bebek bezleri, çocukların rahatlığı için ciddi anlamda önem arz eder ve bu neden dolayısı ile tercihleriniz önemlidir. Günümüz modern Türkiye’sinde bebek bezlerinde marka olarak çok çeşitli seçenekler söz konusu demek yanlış olmaz sanırım.

Tabi ki her markanın kendine has özellikleri ve avantajları olduğu düşünülebilir. Ancak bazı markalar var ki kalitesi ile, fiyatı ile ve bebekleriniz için sunduğu rahatlık ile adından söz ettirir. Bebeklerinizin pişik sorunu yaşamaması için ne olursa olsun bebek bezleri çok dikkatli seçilmelidir. Şimdi fazla uzatmadan markaları yakından analiz etme yoluna gidelim.

Prima Bebek Bezi

Procter & Gamble (P&G) isimli Amerika merkezli şirketin Türkiye’de Prima ismi ile pazarlanmakta olan bebek bezi markasıdır. Dünya genelinde Pampers ismi ile pazarlanır. En iyi, en güvenilir ve en kaliteli bebek bezi markaları içerisinde herkes tarafından ilk sırada gösterilmektedir.

Bebekler için özellikle doğal materyaller ile geliştirilen bu bebek bezleri sayesinde çocuğunuz rahat eder. Emiş gücü fazla ürünler üretirler ve sızma gibi sorunlar ortadan kalkar. Prima, aynı zamanda pişik yapma oranı en düşük bebek bezi olarak da kabul görür. Bu neden dolayısı ile zirvededir.

Molfix Bebek Bezi

Türkiye’nin ürettiği yerli bebek bezi markaları içerisinde Molfix, ciddi anlamda tercih edilen bir seçenek olarak bilinir. Yahya Kiğılı isminin girişimleri sonucunda kurulan ve günümüzde Hayat Holding bünyesinde bulunan bir marka olarak adından söz ettirir.

Molfix, günümüzde birçok farklı bez modeli geliştirmiş ve bebeklerin rahatlığı için yenilikler geliştirmiştir. Kalite olarak Prima ile yarışabilecek duruma gelmesi de aslında insanların tercih etmesi nedeni ile ön plana çıkar. Dünya pazarına açılmış bir marka olarak da kesinlikle önemli bir marka olarak karşımızda.

Sleepy Bebek Bezi

Türk markaları arasında yer alan Sleepy, yine listemizin en çok tercih edilen seçeneklerinden birisidir. Bu markanın en avantajlı yanlarından birisi fiyatı. Aileler, özellikle uygun fiyatlı ve fiyatına göre en iyi kalite deneyimini sunan bebek bezlerinden olduğu için ciddi manada tercih ediyor demek yanlış olmaz.

Sleepy, günümüzde diğer markalarda olduğu gibi farklı boyut ve tarzlarda bezler üretiyor. Prima ve Molfix ile yarışacak düzeyde olmasa da ekonomik açıdan ailelerin en önemli tercihlerinden birisi olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz.

Baby Turco Bebek Bezi

Kısa bir süre önce üretimine başlanan ve reklam stratejileri ile birlikte ciddi anlamda popüler hale gelen bir marka. Haluk Levent gibi güvenilir bir ismi reklamlarında oynatan Baby Turco, %100 yerli girişim bebek bezi markaları arasında yer alıyor ve bu anlamda satış rakamları da halkın teveccühünü kanıtlıyor.

Doğal ürünleri sayesinde henüz yeni bir marka olmasına rağmen sektörün önemli markalarından birisi haline geldi demek yanlış olmaz. Üstelik uygun fiyatlı seçenekleri sayesinde ciddi manada tercih ediliyor ve bizde markanın ürünlerini elimizden geldiğince destekleme yoluna gidiyoruz.

Huggies Bebek Bezi

Huggies, Amerika merkezli bir şirket olarak bilinen Kimbrley Clark şirketinin bir ürünü olarak dünya genelinde tanınıyor. Türkiye pazarında da ciddi anlamda popülerdi ancak yerli alternatiflerinin çıkması nedeni ile yüksek fiyatları nedeni ile çok fazla tercih edilmeyen bir marka oldu.

Huggies, kalite olarak en az Prima kadar kaliteli bir marka olarak dikkat çekiyor. P&G markasının desteği ile ülkemiz pazarındalar da hali hazırda birçok büyük marketin raflarında da satışı devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Kolik Bebek Nedir? Tedavisi Nasıldır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ