Mutlaka İzlenmesi Gereken Romantik Komedi Filmleri

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Kadınlara hangi film türünü seviyorsunuzun cevabına ilişkin mutlaka izlenmesi gereken romantik komedi filmleri listesi sunacağız sizlere. Türkiye’de sinema kültürü ciddi bir biçimde ilerliyor ve bu alanda kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Amerika başta olmak üzere dünya genelinden kaliteli film içerikleri bizleri ciddi anlamda etkiliyor demek yanlış olmaz sanıyorum.

Romantik komediler, özellikle kadınların en çok ilgisini çeken film türlerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Bizde elimizden geldiğince sizleri bu anlamda bilgilendirecek ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. IMDB puanı yüksek romantik komedi filmleri ile aslına bakarsanız iyi bir şekilde zaman geçirmenizi sağlamak en önemli amacımız olacak.

Benden Bu Kadar (AS GOOD AS IT GETS)

Akademi (Oscar) ödüllü oyuncu Jack Nicholson ve Helen Hunt ikilisini başrollerde buluşturan mükemmel ötesi bir yapım. Obsesif kompulsif bozukluğu bulunan bir yazarın hayatında ki mükemmel değişimi anlatan bu film, aşkın kitabını yeniden yazdı demek yanlış olmaz sanıyorum.

Benden Bu Kadar (As Good As it Gets) filmi IMDB puanı an itibari ile 7,7 ve bu alanda en ideal olarak görülen filmler arasında. Öncelikli tavsiyelerimiz arasına da girdi demek yanlış olmaz sanıyorum.

Umut Işığım (SILVER LININGS PLAYBOOK)

Amerika’da son birkaç sene içerisinde popüler olan ve çok filmde karşılaştığımız Bradley Cooper ve Jeniffer Lawrence ikilisini bir araya getiren film. Pat Salitano isimli her şeyini kaybetmiş bir adamın bunalımdan kurtulma çabalarını anlatan bu film, aşkın en güzel ve en komik hallerini bizlere sunuyor.

Mutlaka izlenmesi gereken romantik komedi filmleri arasında öncelikli sıralarda ve Umut Işığım filmi IMDB puanı 7,7 olarak karşımıza çıkıyor.

Bugün Aslında Dündü (GROUNDHOG DAY)

Bill Murray, Andy McDowell ve Michael Shannon isimlerini bir araya getiren döneminin en iyi yapımlarından birisi olarak kabul edilir. Romantik komedi içerikli filmler içerisinde dramı da içerisine alan önemli bir yapım. İlahi bir güç nedeni ile sevmediğiniz bir günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalsanız ne olurdu? Peki ya hayatınız nasıl değişirdi?

Bugün Aslında Dündü filmi IMDB puanı an itibari ile 8,0 ve bu alanda en kaliteli seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor.

Marriage Story

Adam Driver ve Scarlett Johansson ikilisini bir araya getiren ve ödüllü romantik komedi filmleri arasında yer alan bir yapım. Başarılı bir tiyatro yönetiminin umudunu kaybetmiş genç ve güzel bir kadına oyunculuk imkanı tanıması ile birlikte hayatında yaşanacak değişimleri ve dramı da konu alan konusu mükemmel kurgulanmış bir film projesi.

Marriage Story güncel IMDB puanı an itibari ile 8,0 olarak karşımıza çıkıyor. Aldığı birçok ödülle de ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken filmler listesi içerisine de girmeyi başardı.

Aşıklar Şehri (LA LA LAND)

Emma Stone, Ryan Gosling ve John Legend isimlerini bir araya getiren müzikal bir romantik komedi projesi olarak dikkat çekiyor. Aşkın toz pembe halini bizler için göz önüne seren bu proje, yakın geçmişte çekildi ve bu alanda adından en çok söz ettiren, en çok izlenen romantik komedi filmi projelerinden birisi oldu.

Aşıklar Şehri filmi güncel IMDB puanı 8,0 olarak karşımıza çıkıyor ve liste içerisinde en çok izlenen projeler arasında yer alıyor.

Amelie

Romantik komedi filmleri içerisinde IMDB puanı en yüksek proje olarak dikkat çekiyor. Fransız 2001 yapımı bu mükemmel filmin başrolünde Audrey Tautou yer alıyor. Her daim hayat dolu, yaşama sevgi dolu gözlerle tanıklık eden ve sahip olduğu özel ışıltıyı her anında yanında taşıyan Amelie’nin hikayesini bizlere anlatıyor.

Amelie filmi IMDB puanı an itibari ile 8,3 olarak dikkat çekiyor. Mathieu Kassovitz ile birlikte mükemmel bir oyunculuk ortaya koyduklarını söylemek gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Adana Lezzet Festivali Nedir? 2021 Organizasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ