Sağlıklı Yaşam için Besinlerin Tazeliğinin Ve Doğallığının Önemi

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Hepimizin yaşantısını sürdürebilmesi için sağlıklı olması şart.Bize verilen bu vücuda güzel bakmamız gerekiyor. Spor yaparak zinde kalırken dikkatli beslenerek de yaşantımızı sürdürmemiz önemli.Bazen iş yoğunlu bazende gün içindeki fazla hareket hali yemek düzenimizi alt üst edebiliyor. Midemize giren gıdaların ne olduğu değil nasıl olduğu da dikkat etmemizi gerektiren bir konudur.

 Mevsimine uygun taze sebze ve meyveler  beslenmede olmazsa olmazlardır.Besinlerimiz ne kadar taze olursa o kadar daha çok vitamin ve mineral içerirler. Besinlerimizi bekletmek yerine onları taze olduğu zamanlar tüketmeliyiz. Vitamin ve minerallerin özelliğini kaybetmeden taze ve doğal bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Besin değerinin kaybolmaması gerekir.

Doğal beslenmek için sadece belirli gıdalara yönelmek yeterli olmuyor. Kahvaltıdan öğleye, akşam yemeğinden atıştırmalıklara kadar tüketilen tüm besinlerin doğal gıdalar olmasına dikkat edilmelidir.

Büyük marketlerden alınan zeytin, peynir ve tereyağı gibi ürünler yerine, doğal olarak üretilen katkısız süzme bal, köy yerinde çıkarılan tere yağı, katkı ürünü kullanılmadan hazırlanan zeytinler ve bunun gibi doğal ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca diğer öğünler için ise katkısız tarhana ve doğal kuru fasulye gibi kuru gıdaların yanı sıra tüm yemeklerde kullanılabilecek ev yapımı salça gibi doğal ürünler tercih edilebilir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ