Payidar Galata

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Kış yaklaşıyor artık yaz için tatil yerlerinde dinlenmek isteyenler havalar soğudu zaman nerelere gidebiliriz diye düşünüyor. Çok canlı yerler yaz aylarında tercih edilirken kış aylarında yoğunluğun içinden çıkılmak istenir. Tam da böyle zamanlarda hem dinleneceğiniz hem de oturmaktan keyif alacağınız otantik bir mekan keşfettim.

Payidar Galata sevgilinizle,arkadaşlarınızla ve ailenizle gidebileceğiniz çok hoş içinizi ısıtacak eski yapıda ki cafe – restaurantlar arasında en ideal yer.

Öncelikle biraz Avrupa yakasının en değerli Kültürel miraslarımız arasında yer alan Galata Kulesini ve çevresinde bulunan eski yapıları fotoğraflayabilirsiniz.Daha sonra ise hemen ara sokağında bulunan Payidar Galata da soluklanın kahve,çay içebilirsiniz  veya karnınız gezmekten biraz acıkmış olabilir mükemmel menüsüyle her damak tadına uygun yemeklerinden yemenizi de tavsiye ederim.

Ulaşım için eğer Anadolu Yakasında geliyorsanız tabii ki vapur yolculuğu en keyifli yolculuklardan biri.

Buraya en kolay ulaşmanın yolu bence metro. Yenikapı-Hacıosman metrosu ile Şişhane durağında indikten sonra Şişhane çıkışından çıkarsanız Refik Saydam Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Kültür Sanat Vakfı binası yan aralığından 300 400 metrelik kısa bir yürüyüşle kuleye ulaşırsınız. Üstelik buradan geçeceğiniz yolda kulenin çok keyifli fotoğraflarını çekebilirsiniz.

İstiklal Caddesi’nden gelenler ise tünele doğru yaklaşırken metronun olduğu sokaktan bir sonraki sokaktan aşağı doğru 500 metre yürürse Galata Kulesi’ne ulaşabilir. Bu yoldan aşağı doğru yürümek de benim çok keyif aldığım bir aktivite açıkçası.

Eminönü tarafından gelenler ise Bankalar Caddesi’nden biraz yokuş çıkmaları gerekecek.

Araba ile gelenler ise, Tarlabaşı Taksim yolu üzerinden gelirken Galata Kulesi Tabelasını görünce sağa girip orada yakında bir otoparka otomobillerini bırakabilirler.

İstanbul dışından gelenler

Galata Kulesi’ni ve İstanbul’da gezilecek muhteşem yerleri görmeye İstanbul dışından gelecekler için birçok ulaşım olanağı bulunuyor.

Sizinde bu mekanda kendinizi huzurlu ve konforlu hissedeceğinize eminim umarım gittiğinizde benim gibi düşünürsünüz şimdiden afiyet olsun.

Bir önceki yazımız olan Nakkaştepe Millet Bahçesi / Parkı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ

Önceki İçerik
Sonraki İçerik