Telefon Kamera Lensleri

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte akıllı telefonlarda bulunan kameralar da epey bir yol kat etti. Üst düzey telefonlarda bulunan kameralar neredeyse profesyonel makineler gibi çekmeye başladı. Fakat gel gelelim ki üst düzey bir telefon’a sahip olabilmek için cep yakan fiyatları gözden çıkarmış olmak gerekmekte. Her kesime hitap etmediği için bugünkü konumuzda Telefon Kamera Lensleri’ni ele alacağız. Genelde satılırken 3lü set halinde satılırlar, Telefon Kamera Lensleri’nin fiyatları ise 30TL ile 1.500TL+ aralığındadır, genellikle fiyatına göre performans alırsınız, sokaklarda satılan 5-10TL lik ürünlere tenezzül bile etmeyin paranız direk çöpe gidecektir.

Telefon Kamera Lensleri

Telefon Kamera Lensleri: Balık Gözü Lens

Balık gözü görüntüsü aldığı için bu ismi almıştır, daha çok alanı kareye sığdırmak için kullanaiblirsiniz. Instagramda bir ara moda olan popülerliği her geçen gün azalan lens tipi fakat güzel kullanımlarda hala muhteşem sonuç veriyor!.

Telefon Kamera Lensleri: Geniş Açı Lens

Adından da anlaşıldığı gibi normal kameralara göre x1.20(yaklaşık olarak) daha fazla alan çekebilmek için kullanılır. Çekilen selfielerde(özçekim) herkesin ortak sorunu fotoğrfa karesine çektiğiniz manzarayı veya arkadaşlarınızın kareye sığmamalarıdır, bu lens tam sizin için! takın lensinizi ve daha fazla alan ile rahatlıkla fotoğraflarınızı çekin.

Telefon Kamera Lensleri: Makro lens

Telefonunuzun yakından çekim moduna ek olarak daha yakın mesafeden daha prüzsüz ve net fotoğraflar çekmek için kullanılır. Aşağıdaki fotoğrak makro lens ile çekilmiştir, küçük ama yakınlaştırdığınızda muazzam gözükecek fotoğraflar çekebilirsiniz. Objeye yakınlaştıktan sonra obje dışarısında kalan kısmı flu yapması da fotoğraf karelerine ayrı bir hava katıyor diyebilirim.

Makro lens ile çekilmeiş fotoğraf

İnternette ufak bir arama yaparak kolaylıkla satın alabilirsiniz, eğer satın alacaksanız gözünüz gibi koruyun ufak olduğundan düşüp çizilme riski çok fazladır, çizildiği zaman tamir ettirme şansınız malesef bulunmuyor. ortalama bir ürün aldığınızda içerisinden saklama – taşıma kılıfı da çıkıyor, kullanmadan önce gözlük camı temizleme bezi veya lens temizleme bezi ile hem telefonunuzun kamerasını hemde lensinizi emizlerseniz çok güzel fotoğraflar çıkartabileceğiniz inanıyoruz 🙂 güzel günlerde kullanmanız dileği ile kendinize iyi bakın

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ