Riot Valorant Beta key drop nasıl alınır ve düşürme Taktikleri

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Valorant Oyunu Nedir?

Valorant oyunu Riot firmasının geliştirdiği 5 vs 5 toplamda 10 kişi oynanan bir FPS (First Person Shooter) oyunudur. Diğer oyunlar ile kıyaslayacak olursak bu oyun Counter Strike Global Offensive’e benzemektedir. Beta sürümü olmasına rağmen oynayan oyuncular CS GO’nun steam üzerinden bedava olması ve çoğu oyuncunun hile kullanmasından sonra oynanmayacak bir oyun haline gelmesinden sonra Valorant oyununun CS GO’nun önüne çok kolay ve hızlı bir şekilde geçebileceğini belirtiyor. Riot Valorant oyununu CS GO dan ayıran bir diğer özelliği ise her karakterin kendine özgü bir özelliğinin olmasıdır, nedir bu özellikler diyecek olursanız kimi karakter zehir duvarı açarken başka bir karakter ateş duvarı açabiliyor.

Valorant Yayınlanma – Betadan Çıkış Tarihi

Valorant oyunu 7 nisan tarihinde kapalı beta olarak oyun severler ile buluştu. Buluştu dediysekte tam olarak buluşmadı çünkü oyunu oynamak isteyen oyuncular kapalı betaya katılmak için bazı engellerin olduğunu fark ettiler. Valorant betaya katılım için nasıl drop düşürüleceğini yazımızın ilerleyen kısmında paylaşacağım. Valorant oyununun tam çıkış tarihi belirli olmamakla birlikte 2020 yılının yaz aylarında tam sürüme geçirileceği geliştirici ekip tarafından söyleniyor.

Valorant Key Nasıl Elde Edilir – Valorant Drop Düşürme

Riot diğer oyunlardan farklı olarak ilk defa twitch ile işbirliği yaparak oyunculara hem oyunu izletip hem de betaya giriş hakkı verecek bir sistem ile karşımıza çıkıyor. Şimdi gelelim bu valorant beta key drop nasıl elde edilir.

Valorant Key(drop) elde etmek için öncelikle buradaki linke tıklayarak valorant sitesine gidilir.
Gidilen bağlantıdan bir riot hesabı oluşturabilir veya leaugue of legend oynuyorsanız bu hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.
Giriş yaptıktan sonra Valorant Key (Drop) düşürebilmeniz için açılan ekrandan önce bir twitch hesabı açıp veya varolan twitch hesabınız ile bu riot hesabınızı birbirine bağlamanız gerekmektedir. yeni bir twitch hesabı açmak için tıklayınız. Bağlama işlemi bittikten sonra aşağıdaki gibi görünüyor ise riot hesabınızı twitch hesabınıza doğru bir şekilde bağlamışsınız demektir.
Şimdi geldik 2. adıma bu adım sabrınızı zorlayabilir hatta delirtebilir ama sakin olun bu yazımızda size valorant key drop düşürme taktiklerini veriyor olacağız. bu adımda riot resmi twitter hesabında 7 nisanda yapmış olduğu paylaşımda belirli twitch yayıncılarını izleyerek valorant beta key drop düşüre bileceğinizi belirtti. Sonrasından gelen güncelleme ile tüm valorant yayınlarından valorant beta key drop düşürebileceğinizi belirtti. tek yapmanız gereken twitch üzerinden yayıncıların valorant yayınlarını izlemek ve arkanıza yaslanıp valorant beta key drop‘un düşmesini beklemek.
Sonrasında 3. adım olarak istemciyi kurup oyunu indirmek ve oynamak.

Valorant Beta Key Drop Düşürme Taktikleri

Bu başlık altında bu yazıyı hazırlamadan bir çok youtube videosu ve makale okudum bizim de kendimize göre taktik denemelerimiz oldu hangisinin doğru çalışıp çalışmadığını ve hangisinin kesinlikle işe yaramayacağını ve bu valorant key drop düşürme serüveninizi olumsuz etkileyeceğini kesinlikle söyleyebilirim. Şimdi gelelim öncelikle yanlış yapılanlara

Yanlış Yapılanlar

 • Yeni bir hesap açıp hem riot hem de twitch hesabı olarak sıfırdan bu izlemeleri yapmak. Bu adım size hiç bir şekilde valorant key drop düşürme sırasında artı veya eksi bir durum yaşatmaz. Tek eksikliği günümüzde sadece leaugue of legend oyunu olmayan ve birçok oyunu olan riot’un ana hesabınız ile farklı farklı oyunlar oynarken sürekli hesap değiştirmenize neden olacaktır. Kişisel tercihiniz bu yönde olmayabilir fakat biz yine de hatırlatalım dedik 🙂
 • Birden fazla yayıncıyı hatta abartıp tüm yayıncıları arka tarafta açmak sizi sistemin bot olarak algılamasına neden olacaktır. valorant key drop düşürme sırasında hiç bir şekilde fayda sağlamayacaktır. bu açıklama valorant blog’unda da yazmaktadır.
 • 7/24 bilgisayarınız açık bir şekilde valorant key drop düşecek yayıncıyı izlemeniz size artı sağlamayacaktır, bu adımda kaybınız sadece zaman ve birazcık elektrik faturası olacaktır 🙂
 • Yayıncıların yayınlarına gidip chat’te !drop, drop, dropver, dropkee yazmanız size bir + sağlamayacaktır.

Yapılması gerekenler

Burada açıkça belirtmek gerekecek ki beta key dağıtım durumunda riot firması güzel bir politika izliyor ve hataya yerleri yok. Twitch hesabını ortalama 2 saat kadar izlediğinizde (siz garanti olsun diye 3 saat de izleyebilirsiniz) valorant beta key drop almak için sıraya gireceksiniz. Siz yayındayken valorant drop gelmemiş olabilir muhtemelen ilk denemede tek atamayacaksınız üzülmeyin. yayından sonra beta keyinizin gelme ihtimali oldukça yüksektir. ara ara gidip twitch envanter bölümünü kontrol edebilirsiniz. Twitch envanterinize ulaşmak için tıklayınız. Dropunuz geldiği zaman aşağıdaki gibi ekran gelecektir. Hadi gözünüz aydın betadasınız!

Valorant Sistem Gereksinimleri

Öncelikle şunu belirtelim Riot firması optimizasyon konusunda piyasadaki çoğu oyun yapımcısından çok çok iyi bir oyun optimizasyonu yaptığından dolayı çok çok iyi bir bilgisayara ihtiyaç duymadan valorant oyununu çok rahat bir şekilde oynayabileceksiniz.

Valorant Sistem Gereksinimleri (Minimum)

 • İşlemci: Intel i3-370M
 • Bellek: 4 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
 • Ekran Kartı: Intel HD 3000
 • Depolama: 6.9 GB

Valorant Sistem Gereksinimleri (Önerilen)

 • İşlemci: Core i5-4460
 • Bellek: 6 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit
 • Ekran Kartı: GTX 1050 Ti 4096 MB
 • Depolama: 6.9 GB

Umarız bu makalemiz ile valorant key drop düşürme ile ilgili aklınıza takılan tüm soru işaretlerine cevap olabilmişizdir. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere!.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ