Organik Düğün

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Son zamanlarda çok dikkat çeken organik düğünler tüm Dünya genelinde yaygın olarak yapılıyor. Türkiye de ise yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı.

Mekan aydınlatmasından, geri dönüşümlü davetiyelere, organik ikramlardan, çevreci nikah şekerlerine kadar birçok alternatifin mevcut olduğu düğünler için organizatörler çalışmalara çoktan başladı. ğünün gerçekleştiği mekan, servis edilen yemekler, konuklar için yoga saatleri gibi etkinliklerin tamamı, organik düğün konsepti’ne uygun olarak planlanlanıyor.

Çevreyle barışık bir düğünle, doğa aşkınızın şahidi olsun. İşte işinize yarayacak pek çok doğal ipucu.

Geri Dönüşümlü Davetiyeler

Organik davetiye

Davetlilerinize yolladığınız davetiyeler, nasıl bir düğün yapacağınıza dair ilk izlenimi verir Davetiyelerinizi basmak için geri dönüşümlü ve organik kağıtlar kullanın ve mutlaka doğa dostu bir düğün yaptığınızı belirtin. Davetiyenizde, çelenk göndermek isteyenlerin doğayı koruma derneklerine bağış yapmalarını rica edebilirsiniz. Tabi ilgili derneğin telefonunu eklemeyi unutmayın. Hatta gençler ve interneti sık sık kullananlar için elektronik davetiye de gönderebilirsiniz.

Organik İkramlar

Organik İkramlar

Düğün menüsünü tamamen organik ikramlardan oluşturun. Doğal ve katkısız yiyeceklerle ziyaretçilerinize ziyafet sunabilirsiniz.

Çiçekler Dalında Güzel

Doğa Dostu Dekor

Yaka çiçeklerinizde ve el buketiniz de gerçek çiçek kullanmayın. Keçe, düğme, boncuk gibi malzemelerden kendi yaptığınız çiçekleri takabilir veya hazır olanlardan satın alabilirsiniz. Masa süslemelerinde organik çiçek kullanın veya kökünden koparılmamış bitkilerle süslemenizi tamamlayın. Düğüne çelenk yollamak isteyen davetli olursa da bunun yerine aynı bedeli bir doğa vakfına bağışlamayı tavsiye edin.

Gelin Makyajı

Doğal Makyaj

Gelin makyajını ağır makyaj ürünleri uygulayarak değil sade bir tarzda yaparak doğal görünüm olmasını sağlayın. Gelinin doğaldan yana bu tavrının, dış görünüşüne de yansıması kaçınılmaz. Doğa dostu gelinler abartılı makyajdan ve saçtan kaçınırlar. Doğallığın zerafetinin hep farkındadırlar. Bir rimel, bir allık ve hafif bir ruj; hiçbir jöle, sprey veya boya kullanılmadan şekillendirilmiş bir saç yeterlidir.

Doğal Mekan Seçimi

Doğal Düğün Mekanı

Düğününüzü açık bir mekanda, doğal ışıktan yararlanacağınız bir kır düğünü olarak yapın. Böylece mekanın aydınlatılması ve ısıtılması için gereken elektrik masrafını minimuma indirmiş olursunuz.. Masalarınızı renkli organik mumlarla ve meşalelerle aydınlatın.

 Hayatınızın en özel gününe doğa şahitlik yapacak.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan ÇEYİZ LİSTESİ YATAK ODASI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ