eFootball 2022 Alınır Mı? Yorumları ve Fiyatı

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Futbol oyunları arasında ki rekabetin taraflarından birisi olan eFootball 2022 alınır mı, yorumları ve fiyatı üzerinde duracağız. Bilindiği üzere EA Sports, FIFA serisini her geçen gün çok daha fazla yeni özellik ve kaliteli grafikler ile destekleyerek karşımıza çıkıyor. Buna karşılık ise KONAMI şirketi, ne yazık ki oyunu daha da geliştirmek isterken sürekli geri doğru giden bir ivme içerisindeydi.

Daha mükemmel bir oyun geliştirebilmek için eFootball PES 2021 oyununu 2020 ile birebir aynı olarak çıkaran ve sadece forma ile stad güncellemeleri yaptı. KONAMI, bunun nedenini ise bomba gibi bir oyun modeli ile 2022 yılında geleceklerini açıklamışlardı. Nitekim bu süreçte FIFA oyunlarının da kullandığı Unreal Engine 4 motoru ile anlaştılar ve oyunun dinamiklerini tamamen değiştiler. Ancak durum ÇOK KÖTÜ.

eFootball 2022 Yorumları

Tek kelime ile FİYASKO. Öncelikle beklentileri çok ciddi manada yükselten KONAMI şirketi, bu anlamda herkesi heyecanlandırdı. Unreal Engine 4 motoruna geçtikleri için bilhassa çok daha dikkat çekici bir adım atmış oldular. İnsanlar, internet üzerinde büyük bir heyecan ile oyunu beklemeye koyuldu. Sonrasında ise Ağustos ayında oyunun bir online demosu yayınlandı.

eFootball 2022 online demo, REZALET grafikleri ve oynanışı ile ne yazık ki herkes için sınıfta kaldı. Sonrasında ise herkes KONAMI şirketinden bir açıklama bekledi ve o açıklama geldi: “Bu oyunun gerçek hali değil, sadece yeni online sunucularımızı denemek istediğimiz bir demo” dendi. Nitekim insanlar burada biraz olsun rahatladılar ve oyunun gerçek versiyonunu beklemeye koyuldular. Bu süreçte ise FIFA 22 özellikleri ve yenilikleri ile tanıtıldı ve yine mükemmel bir oyun olarak geleceğini gözler önüne serdi.

Oyun resmi olarak Steam üzerinden yayınlandı ve PES tutkunları artık yenilenen adı ile bu oyunu satın alarak indirdiler. Ancak oyunu indirdiklerinde karşılaştıkları tablo ciddi anlamda hayal kırıklığı oldu. Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz üzere oyuncu yüzlerine FIFA’dan daha fazla özen gösteren PES serisi, bu sefer kesinlikle acemi bir role büründü. Kısacası oyuna hiçbir özen gösterilmediği göz önüne serilmiş oldu.

eFootball 2022 yorumları incelendiğinde internet üzerinde çok ciddi bir tepki ortamı oluştu. Bu tepki ortamı, bir akım haline geldi ve ne yazık ki KONAMI şirketi bu hüsrana yönelik olarak internet üzerinden bir özür metni yayınlamak zorunda kaldı. Peki eFootball PES 2022 alınır mı? Kesinlikle para verip almayın derim. Çünkü her açıdan rezalet ve sıkıntı ile dolu bir oyun yapmışlar ve bunu düzeltme gibi bir şansları yok.

eFootball PES 2022 Fiyatı

KONAMI şirketi, 2 sene boyunca oyuncuları çok sağlam ve kaliteli bir bilgisayar oyunu için bekletti ancak durum tamamen FİYASKO oldu. Steam içerisinde ki oyunlara baktığımız zaman eFootball 2022 en kötü oyun olarak dikkatleri çekiyor.

Ünlü oyuncu YouTuber GRKN oyunu yukarıda tüm eksikleri ile incelemiş ve tüm hataları net bir şekilde görebilme şansına sahipsiniz. Oyunun fiyatı Steam üzerinde ÜCRETSİZ. Ancak online özellikli oyunu satın almak istediğinizde ise 55₺ vermek durumundasınız. Kısacası oyun çok ciddi anlamda patladı demek yanlış olmaz. Oyunun eleştirilerini incelediğinizde en azından bir nebze gülebilir ve eğlenebilirsiniz. Bunun dışında oyuna yönelik olarak herhangi bir olumlu bir şey ne yazık ki yok.

Bir önceki yazımız olan iPhone 13 Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ