Hızlı Kilo Verdiren Yiyecekler Listesi

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Bugün ki makalemizde diyet listelerinden bıkanlar için hızlı kilo verdiren yiyecekler listesi noktasında bir reçete hazırlamak istedik. Doğa, bizlere hem sebze hem meyve hem de baklagil açısından birçok farklı seçenek sunar. Ve bunların tamamı işlem görmediği sürece sağlıklıdır. Ne olursa olsun kilo vermek için de doğal beslenmek ciddi manada önemlidir.

Diyet listeleri, hızlı ve sağlıklı kilo verme açısından insanların vazgeçilmez çaresidir gibi görünür ancak pek de öyle değil. Günümüzde aç kalarak kilo vermenin dahi sağlıksız olduğu düşünülür. Ancak OTOFAJİ etkisi yaratan sadece su ile beslendiğiniz su orucu dahi bu anlamda ciddi fark yaratır. Şimdi bizde sizlere sağlıklı ve hızlı kilo kaybı için en verimli seçenekleri sunma yoluna gideceğiz.

Peynir Ürünleri

Özellikle doğal ortamda ve doğal yöntemler ile üretilmiş olan peynirler çok zengin bir protein kaynağıdır. Protein, vücudumuzu dinamizm açısından ciddi anlamda harekete geçirir ve sistemin sağlıklı çalışmasını sağlar. Tabi ki peynir içerisinde de az yağlı seçenekleri tüketmek gerekir.

Lor peyniri ve çökelek gibi alternatifler az yağ kullanılarak üretilir. Günlük olarak belirli miktarlarda tüketilmesi ise yağ yakımını ciddi anlamda destekler ve kilo verimini hızlandırır.

Elma Sirkesi

Tek başına tüketmesi ciddi manada zor olan bir üründür. Kokusu dahi o kadar keskindir ki insanlar çok fazla yanaşmaz ancak yağ yakımı için eşsiz bir seçenektir. Doğal olarak üretilmiş bir elma sirkesi bulabiliyorsanız kilo verimi için mükemmel olacaktır. Kan şekerini dengeleyen elma sirkesi aynı zamanda doygunluk hissini de ciddi manada yükseltir. Dolayısı ile kilo verimi için etken bir üründür.

Somon

Balık türleri içerisinde özellikle sağlık açısından ciddi manada farklı bir ürün diyebiliriz. Omega-3 desteği ile birlikte protein açısından en zengin bileşenler arasındadır. Tabi ki kilo verme sürecinde yağsız bir şekilde tavada kendi bileşenleri ile pişmesini sağlamak çok daha etkili olabilir.

Vücutta ki ödemi atmak için de çok önemli bir besindir. İdrar yolu ile yakılan yağların da dışarı hızlı şekilde atılmasına yardımcı olacaktır.

Yumurta

Kahvaltılarımızın olmazsa olmazlarından birisi olan yumurta, her ne olursa olsun kafalarda soru işaretlerine neden olur. Yumurta, özellikle en doğal ve en kaliteli protein kaynaklarından birisi olarak kabul görür. Hal böyle olunca da ister istemez yapılması gereken şey günlük tüketim.

Bilhassa haşlanmış ve rafadan yumurta, vücudunuza ciddi manada protein girmesine neden olur. Bu da beraberinde hızlı ve sağlıklı zayıflama sürecini getirir. Hızlı kilo verdiren yiyecekler listesi içerisinde çok önemli.

Yoğurt

Süt ürünleri özellikle doğal olarak hazırlanmış hali ile vücudumuz için son derece sağlıklıdır. Bunların başında da yoğurt gelir. Yoğurt, öncelikli olarak vücudun tüm bağırsak faaliyetlerini düzenler ve sağlıklı bir yaşam için ilk ciddi adımları atmanıza yardımcı olur. İnsülin ve leptin direncinin kontrol altına alınmasını sağlar ve hızlı bir şekilde yağ yakmanız için etkin bir üründür. El yapımı yoğurt bilhassa tavsiye edilir.

Chia Tohumu

Günümüzde özellikle zayıflatıcı mısır gevrekleri içerisine dahi eser miktarda eklenen ürünler arasında yer alıyor. Chia tohumu, lif yoğunluğu en çok bulunan ve sağlıklı bir yaşam için en ideal ürünlerdendir. Özellikle bol su ile tek başına tüketilmesi tavsiye edilir. Bunun nedeni ise su ile birleşince şişmesi ve mideyi doldurarak tokluk hissini artırmasıdır. Dolayısı ile hızlı kilo verdiren yiyecekler listesinin en olmazsa olmaz parçaları arasında kabul edilir.

Bir önceki yazımız olan Kolay Sigarayı Bırakma Yolları ve Tavsiyeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ