Saç Dökülmesine Karşı Şampuan Önerileri

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Kadınlarımızın en büyük dertlerinden birisi için saç dökülmesine karşı şampuan önerileri ile alakalı birkaç seçenek sunacağız. Türkiye genelinde özellikle kadınların saç dökülme oranı üzerinde çok ciddi anlamda sıkıntılı oranlar kendisini gösteriyor diyebiliriz sanırım. Hal böyle olunca da ister istemez bu önerileri dikkate almak gerekiyor.

Dermatoloji uzmanları, saç bakımı noktasında özellikle kadınlar için çok farklı önerilerde bulunuyor ve bizde bunları sitemizde paylaşıyoruz. Saç dökülmesi için hangi şampuan kullanılmalı sorusunun yanıtı da belli. Özellikle denenmiş ve klinik testlerce etkisi kanıtlanmış olan ürünler konusunda birkaç iyi ve ideal önerimiz olacak. Merak ettiklerinizi yorum alanlarımızdan sorabilir ve ek ürün önerilerinde bulunabilirsiniz.

Halalles Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Halalles, özellikle son birkaç sene içerisinde saç bakımı konusunda ön plana çıkan markaların başında geliyor. Helal marka olarak piyasaya çıkan ve adından söz ettiren marka, saç dökülmesine karşı şampuan üretimi noktasında sınırları ciddi anlamda zorlayan klinik ürünler geliştiriyor.

SLS, SLES, sülfat, silikon, alkol, paraben, parfüm, tuz gibi zararlı bileşenlerin hiçbirisine içeriklerinde yer vermiyor. Tüm ürün içeriklerinde doğal özütler kullandıkları da bir gerçek ve bu neden dolayısı ile bilinmesi, öğrenilmesi gereken bir marka durumunda. B5 ve E vitamini desteği ürünün başlıca seçeneklerinden. Mutlak surette göz önünde bulundurulmalı.

AVEDA Invati Advanced Şampuan ve Saç Kremi

Yine çok fazla kişi tarafından bilinmeyen ancak etkileri ile dünya genelinde adından söz ettirmiş bir şampuan ve saç kremi diyebiliriz. Aveda, özellikle doğal içerikli ürünler geliştirirken bunların etkilerini her geçen gün daha geniş kitlelerce deneyimliyor ve destekliyor diyebiliriz sanırım.

Aveda Invati Advanced, şampuan ve saç kremi olarak set halinde satılıyor. Şampuan ve saç kremi olarak almak isterseniz seti 500₺ gibi bir ücret ile satın alabiliyorsunuz. Sadece şamnpuanın ücreti ise 270₺ dolaylarında seyrediyor. Seçkin eczanelerden ve internet ortamından satın alma yapabileceksiniz.

Yeni nesil ve tamamen doğal olarak geliştirilmiş olan ürünlerden birisi. Saç dökülmesini engelleyici şampuan modelleri içerisinde dünya genelinden müdavimleri olan ürünler arasında. Erken zayıflamış olan saç köklerini güçlendirme ve saç tellerinin daha ideal seviyeye gelmesi açısından ciddi manada önemli bir ürün diyebiliriz sanırım.

Saç kökleri için en önemli bileşenlerden bazıları olan AMINEXIL VE PP/B5/B6 vitaminleri ciddi anlamda adından söz ettiriyor. Tamamlayıcı içeriklerden bahsediyoruz ve özellikle doğal bileşenlerin bu gibi bakım ürünleri içerisinde yer alması, satış rakamları açısından fark yaratıyor. Bu ürünü günümüzde internette ve bakım mağazalarında 125₺ ile 150₺ bandında temin etme şansına erişebilirsiniz.

Vichy Dercos

Vichy, bu gibi ürünlerden söz ettiğimiz zaman olmazsa olmaz dermatolojik bakım ürünleri üreticilerinden birisi diyebiliriz. Türkiye genelinde özellikle son birkaç sene içerisinde yaygınlık seviyesi ciddi manada yükselme gösterdi. Saç dökülmesine karşı etkili şampuan modelleri içerisinde de Dercos modeli ciddi anlamda ön planda.

Saç derisinin bakımı ve onarımı konusunda ciddi manada etken bir ürün diyebiliriz. Bununla birlikte kalitesi kullanıcılarının yorumları ile de kanıtlanmış. Günümüz piyasasında 130₺ dolaylarında bir fiyat değişimi kendisini gösteriyor.

Kerastase Genesis

Listemizin son önemli şampuan modeli de Kerastase Genesis olarak karşımıza çıkıyor. Şampuan, saç kremi ve saç bakım serumu olarak karşımıza çıkan ürün, set halinde çok daha etkin bir bakımı sizlere sunuyor.

Banyo ile günlük kullanım için uygun bir bakım seçeneği olarak adından söz ettiriyor. Set halinde 400₺ gibi bir rakama sahip olabileceğiniz bu ürün, 360 derece kaliteli saç bakımı için ciddi manada önemli bir üründür.

Bir önceki yazımız olan Sonbahar Kadın Parfümü Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ