2021 Saç Kesim Modelleri Modası

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Kadınlar için güzelliğin en önemli sırlarından birisi olan 2021 saç kesim modelleri modası konusunda yeni trendleri ele alalım. Türkiye genelinde modernist akım her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde yayılırken kadınlar, kendileri ile alakalı olarak görsel açıdan çok daha özenli hale geliyor. Bunun en önemli unsurlarından birisi de şüphesiz ki saçlar diyebiliriz.

Saç kesimine dair günümüzde yeni teknikler, yeni stiller ve modalar ciddi anlamda ön plana çıkıyor. Bu süre zarfı içerisinde trendleri takip eden kadınlar kendilerini baştan yaratma şansını da buldular. Bizde şimdi elimizden geldiğince sizleri bu anlamda bilgilendirecek ve fikir edinmenize yardımcı olacağız.

Küt Saç Modası Geri Dönüyor

Saç kesim modelleri içerisinde küt kesim, kadınlar için her zaman sıradışı bir seçenek olmuştu ancak etkisini yitirmişti. Son dönemde özellikle dünya genelinde ünlülerin kullanmaya başlaması ile birlikte küt ve asimetrik küt saç kesimi moda olmaya devam ediyor.

Özellikle düz saçlarda mükemmel bir görüntü veren küt saçlar, asimetrik olduğunda ise çekiciliği ve yüz hatlarını ciddi manada ön plana çıkarıyor. Regina King, ilerleyen yaşına rağmen bu güzelliği bizlere en ideal şekilde sunuyor.

Uzun ve Dalgalı Saçlar Dikkat Çekiyor

Kadınlar, saç uzatma konusunda özellikle son derece ilgili ve hevesli. Dolayısı ile uzun saçlar için da çok önemli modellerin ve saç kesimlerinin olduğunu net bir şekilde söyleme şansına sahip oluyoruz. Dalgalı modeller, özellikle saçı daha hacimli gösterir ve yüzü ön plana çıkarmak ile birlikte göz alır.

Çok uzun yani bel seviyesini geçen saçlarda dahi hacim daha da büyük. Kuyruğu açık bir şekilde uzatmak ve yarım kahkül kullanmak da ayrıca dikkat çekici seçeneklerden birisi olabilir.

Kahkül Saç Kesimi Her Zaman Moda

2021 saç kesimi modelleri modası içerisinde de her zaman olduğu gibi yine kahkül modellerin göz alıcılığı ve kalitesi ile karşı karşıyayız. Türkiye genelinde ciddi manada kabul gören ve önemsenen bu model, dünya genelinden ünlüler tarafından da tercih edilmeye devam ediyor diyebiliriz.

Kahkül saç kesimi, bilhassa kısa saçlarda kullanılmaya başladı. Alın hizasında tutulmuş olan ve asimetrik şekilde kesilmiş küt tasarımlar ciddi manada kabul görüyor demek yanlış olmaz sanırım. Rita Moreno, aşağıdaki görselde mükemmel bir örneği bizlere sunuyor. Kesinlikle esinlenilmesi gereken saç modellerinden birisidir.

Hacimli Kıvırcık Göz Alıyor

Kadınların günümüzde özellikle üzerinde durdukları konu, göz alıcık konusu ve bunu saçlar ile sağlamak mümkün. Yolda giderken hacimli bir şekilde saçları kıvırcık olan kadınlara ve hatta erkeklere bile dönüp bakmaktan kendimizi alıkoyamayız. İşte 2021 yılı da tam bunu istiyor.

Hacimlendirilmiş, kabarık kıvırcık saçların göz alıcığı, özellikle kaliteli bir renk ile desteklendiği zaman kadının güzelliğini ciddi manada ön plana çıkarır. Şirin bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacağı gibi ilgi odağı olmanızı da sağlar. Celeste, bu anlamda bizler için en ideal örneklerden birisi.

Dalgalı ve Dağınık Modası

Kimi kadın, saçları ile uzun uzadıya uğraşmak ve saatlerini buna ayırmak istemez. İşte tam da bu noktada 2021 saç modelleri modası içerisinde dalgalı ve dağınık saçlar ön plana çıkıyor. Ünlü oyuncu Zendaya, bu anlamda bizlere sunulan en önemli örneklerden birisi olarak dikkat çekiyor.

Saçları alın hizasından iki yana ayırmak ve yüzün önüne geçmesini engellemek önemli. Bu, saçların dağınıklığını geri plana atacağı gibi yüzünüzü ön plana çıkaracaktır. Bununla birlikte dalgalı bir perma, çok mükemmel görüntüleri ve beraberinde getirir.

Bir önceki yazımız olan En İyi Cilt Bakım Serumu Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ