Limonlu aspirin maskesi

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Neden Limonlu aspirin maskesi yapılır

Cildimiz bizim her şeyimiz ışıl ışıl ve sağlıklı görünmek için çeşitli bir çok ürün kullanıyoruz. Peki bu ürünlerin ne kadarı bizim cildimizi gerçekten düşünüyor. Belki de sadece yüzümüze uyguladığımız için kendimizi anlık olarak rahatlatmaya yarıyor olabilir. Kimyasallar ve doğal olmayan bir sürü katkı maddeleriyle hassas cildimize daha fazla zarar vermemeliyiz.

Günlük yaşantımız da yorucu geçen günlerin yorgunluğu bizi fazlasıyla soluk ve bitkin gösteriyor. Bu dış görünüşü de saklamak istiyoruz ve bunun için çeşitli kozmetik ürünlerini kullanıyoruz. Cildimize ne kadar da fazla zarar verdiğimizin farkında bile olmuyoruz.

Mevsim geçişlerinde cilt bakımı önemlidir. Çünkü, cilt rengi, dokusu, temizlik düzeni ve nem dengesi değişir. Cilt bakımını, şehrin tozundan arınmak, makyaj kalıntılarından kurtulmak, cildimizin nefes almasını sağlamak, pürüzsüz bir cilde sahip olmak için yapıyoruz. İyi bakılan cildin daha geç yaşlanacağını ve daha iyi görüneceğini bildiğimiz için yapıyoruz.

Doğallık hepimiz için çok önemli. Bunun için de doğal kürlerle yüzümüze kimyasal değdirmeden, hepimizin evinde bulunabilecek malzemelerle yapılan cilt bakımıyla ilgili bir yüz bakım maskesini sizlerle paylaşıyorum.

Yapımı bir o kadar kolay ve sonuçları da bir o kadar tatmin edici ki daha önce bu maskeyi cildinize uygulamadığınız için pişman olabilirsiniz.

Buzdolabınızı açın ve bir ya da yarım limonu dolabınızdan çıkarın. Ecza dolabınızdan alacağınız aspirinler ile mutfak tezgahı üzerinde toplayın. Limonlu Aspirin maskesi içerisinde bulundurduğu salisilik asit sayesinde cildinizde kimyasal bir soyulmaya yol açarak cildinizi ferahlatır. Limon ise güneşin zararlarını gidermek için bire birdir.

aspirin limon

Limonlu Aspirin Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • Aspirin
  • Limon
  • Karbonat
  • Su
  • Kağıt havlu ya da havlu
aspirin-limon-maskesi-

Limonlu Aspirin Maskesi Hazırlanışı

5-6 adet aspirini tahta bir kaşığın arka tarafını kullanarak toz haline gelinceye kadar ezin. Aspirinlerin iyi ezilmesi cildinizin aspirini iyi yemesi için önemlidir. Taze sıktığınız limon suyundan biraz biraz ekleyerek bir macun kıvamına gelinceye kadar limon suyunu eklemeye devam edin. Elde etiğiniz macunu 10 dakika kadar dinlendirin. Limon suyunun hepsini bir anda eklemeyin. Yavaş yavaş aspirinlere yedirin.

Limonlu Aspirin Maskesi Uygulanışı

Elde ettiğiniz karışımı bir kağıt havlu yardımı ile yüzünüze yedirmeye başlayın. Bu işlemi lavaboda yapmanız üstünüzün başınızın batmasına engel olacaktır. Limonlu Aspirini ne kadar macun haline getirseniz de yapışkan olmadığı için yere ve üstünüze dökülecektir. Maskeyi uyguladıktan sonra 10-15 dakika kadar uygulanan bölgede bırakın. Bu süre içerisinde kaşıntı ile birlikte hafif yanma ve acı hissedebilirsiniz.Maskenin içerisinde bulunan asitten dolayı bu kaşıntı ve acı normaldir.

Pamuk kullanarak içerisine karbonat eklediğiniz su ile birlikte yüzünüzdeki maskeyi çıkartın. Sonrasında ise hassas bir şekilde yüzünüzü sabunlu su ile yıkayın. Burada karbonat kullanmamızın amacı karbonatın asidi doğallaştırmasıdır.

Bu makalemizde sizlere cildinizi gençleştirmek için en etkili maskelerden olan Limonlu aspirin maskesi yapımını anlattık anlayamadığınız yerler ve ya sormak istediğini sorularınız olursa makalemizin altında bulunan yorum yap kısmını kullanabilirsiniz. Size en kısa sürede dönüş yapacağımızdan çekinceniz olmasın 🙂 sağlıklı günlerde görüşmek üzere..

Bir önceki yazımız olan Cilt kuruluğu neden olur? Nasıl önlem alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ