En iyi İstanbul Piknik ve Mangal Alanları

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Kış aylarında da yaz aylarında da fazlası ile araştırılmakta olan en iyi İstanbul piknik ve mangal alanları hakkında birkaç önerimiz var. Tahmin edebileceğiniz üzere Türkiye’nin en güzide şehirlerinden birisi olan İstanbul, birkaç sene içerisinde yurtiçi turizmi açısından da çok önemli bir hale geldi demek yanlış olmaz. İnsanlar, ister istemez bu anlamda bir araştırma içerisine giriyor.

Mangal ve piknik, Türk kültürünün ayrılmaz ikilisi olarak ön planda olduğundan dolayı dikkat çekici imkanlar sunabiliyor. Bizlerde genel itibari ile sizleri bu anlamda bilgilendirme ve fikir edindirme yolunda önemli seçenekler derledik. Sizlerde eklemek istediğiniz seçenekleri yorum alanlarımızdan bizlere iletiniz.

Mehmet Akif Ersoy Mesire Alanı (Sarıyer)

Sarıyer, İstanbul için birçok ayrıcalıkları sunan bölgelerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Mehmet Akif Ersoy mesire alanı, kısa bir zaman dilimi içerisinde adından söz ettiren bir nokta olarak dikkat çekti.

Bölge, doğa ile iç içe olmak ile birlikte sizlere piknik ve mangal planlarınız için son derece ideal imkanlar sunuyor. İstanbul gezilecek yerleri içerisinde de yer alan kaliteli seçenekler adından söz ettirecek. Mutlaka görmeniz gereken noktalar arasında önemli bir konum.

Belgrad Ormanı (Sarıyer)

Sarıyer’de dünya genelinde adından söz ettiren bölgelerden birisi de şüphesiz ki Belgrad ormanları olarak dikkat çekiyor. İstanbul, yeşilin her tonunu bulabileceğiniz şehirlerimizden birisi ve özellikle Sarıyer bu noktalar içerisinde başı çekiyor demek yanlış olmaz sanıyorum.

Belgrad ormanı, mesire alanı olarak dikkatleri çektiği gibi hem keyif hem de spor organizasyonları için son derece önemli bir konum. İstanbul piknik ve mangal yerleri içerisinde öncelikli olarak planlarınız arasına almanız gereken seçeneklerin başında geliyor demek yanlış olmaz.

Göktürk Göleti Tabiat Parkı (Eyüp)

İstanbul’un tarihi şehirlerinden birisi olarak dikkatleri çeken Eyüp ya da Eyüpsultan, konumu itibari ile çok önemli bir bölge. Aynı zamanda mesire alanları açısından da zengin bir nokta olarak karşımıza çıkıyor. İstanbul gezilecek yerleri içerisinde ise Göktürk Göleti tabiat parkı çok önemli.

Bununla birlikte bünyesinde havuz yer alan noktada organizasyon açısından birçok önemli imkan sizlere sunuyor. Özel olarak hazırlanmış olan piknik ve mangal alanları ile birlikte mutlu bir haftasonu için son derece önemli bir nokta olarak notlarınız arasında mutlaka yer almalı.

Aydos Mesire Yeri (Kartal)

Kartal, Pendik gibi ilçeleri çevresine almış olan Aydos ormanları içerisinde mükemmel ötesi imkanlar sunulmuş durumda. Bilindiği üzere İstanbul genelinde birçok farklı mesire alanı var. Anadolu yakasının belki de en çok ziyaretçi alan noktalarından birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

Ormanda hizmet veren Oba Çadırı, misafirlerine piknik alanı, semaverle çay servisi, restoran alanı, açık büfe kahvaltı servisi, nargile servisi, mangal servisi, at turu, spor kanallarının yayını ve çocuk oyun parkı hizmetlerini sunuyor. Ayrıca göl kenarı mesire alanı olarak belirlendiği için bu alanda doyasıya piknik yapabilirsiniz. İsterseniz kendi mangalınızı yanınızda getirebilir isterseniz de göl kenarındaki kendin pişir kendin ye mekanından hem etlerinizi hem de mangalınızı temin edebilirsiniz.

Fenerbahçe Parkı (Kadıköy)

İstanbul‘un en popüler ilçelerinden birisi Kadıköy, mesire alanı açısından da kendine has mükemmel bir imkanı sizlere sunuyor. İstanbul piknik ve mangal alanları açısından çok yönlü seçeneklere sahip bir bölge.

Fenerbahçe parkı, şehrin yoğunluğundan uzaklaşmak ve sakin zaman geçirmek isteyenler için önemli bir imkan. Bununla birlikte park içerisinde sunulan mangal ve piknik imkanları ile birlikte zamanınız çok daha eğlenceli ve verimli geçecek diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Az Bilinen ve Gezilmesi Gereken Yerler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ