Adana Lezzet Festivali Nedir? 2021 Organizasyonu

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Türkiye’nin en önemli organizasyonlarından birisi olmayı başaran Adana lezzet festivali 2021 resmen başladı, peki nedir bu festival? Türkiye genelinde özellikle birçok farklı organizasyon, insanları bir araya getirmek ve kültür zenginliği yaratmak açısından ciddi manada önemli hale geldi diyebiliriz. Adana, bilhassa bu gibi konularda atak yapan şehirlerimizden birisidir.

İnsanın kalbine giden yol, midesinden geçer deyimini unutmamak gerek 🙂 Adana, kendine has lezzetleri ile her zaman ülkemizin önde gelen şehirlerinden birisi olmayı başarmıştır. Hal böyle olunca da bu festival Türkiye genelinde adından ciddi anlamda söz ettirir oldu. Şimdi ise nam-ı değer 01 tarafında düzenlenen bu eşsiz organizasyon ile alakalı olarak kültürel bazı bilgileri sizlere sunalım istiyoruz.

Adana Lezzet Festivali Nedir?

Lezzet festivali, adından da anlayabileceğiniz üzere 2017 yılında başlayan ve günümüze kadar gelen Türkiye’nin tüm lezzet markaları ve şeflerini buluşturan organizasyon.

Bilindiği üzere artık lezzet, insanlara sosyal medya üzerinden de çok kolay bir şekilde ulaşıyor ve ortaya ilgi çekici seçenekler çıkıyor. Sosyal medya lezzet fenomenleri dahi bu mükemmel organizasyonda yer alıyor. Bunun dışında Türkiye’nin tanınan ünlü yüzleri ve ünlü şefleri de insanlar ile bir araya geliyor. Yarışmalar, lezzet tadımları ve aklınıza gelebilecek daha birçok etkinlik bu organizasyona.

Adana Lezzet Festivali 2021 Nerede?

Türkiye’nin en büyük yemek organizasyonlarından birisi olarak son dönemde adından ciddi anlamda söz ettiren bir organizasyon. COĞRAFYA LEZZETTİR sloganı ile birlikte kısa zaman içerisinde Türkiye gündemine her açıdan düştü diyebiliriz.

Bu eşsiz lezzet, Adana’nın en güzide merkezlerinden birisinde, merkezi bir konuda yapılıyor. Adana lezzet festivali 2021 nerede, yol tarifi ve adres bilgileri gibi konular ciddi manada araştırılıyor. Adana Merkez Park adı ile bildiğimiz ve Türkiye’nin en büyük camilerinden birisi olan Sabancı Merkez Cami yakınlarında mükemmel bir konumda yer alıyor. Aşağıdaki haritaya tıklayarak lezzet festivaline giden tam konumlar ulaşabilir ve doğrudan alana gidebilirsiniz.

Adana Lezzet Festivali 2021 Konukları

Türkiye’nin en önemli ve en çok dikkat çeken organizasyonlarından birisinden bahsediyoruz. 08 – 09 ve 10 Ekim 2021 tarihleri arasında Adana Merkez Park bünyesinde gerçekleşen organizasyona çok tanıdık simalar katılıyor.

Basın toplantısında dahi çok önemli isimlerin katılımı ile önemli bir tanıtım sağlandı. Beşincisi düzenlenen bu organizasyonda sadece ünlü markalar ve ünlü şefler değil, birçok farklı ünlü isim de sizlerle buluşuyor. Kısacası sevdiğiniz isimlere gerçek manada yakın olabildiğiniz önemli bir organizasyonun olduğunu söylemek mümkün. Adana lezzet festivali 2021 ünlü konukları ile alakalı bazı bilgiler sunalım.

 • Mehmet Yalçınkaya (Şef)
 • Somer Sivrioğlu (Şef)
 • Hazer Amani (Şef)
 • Sahrap Soysal (Şef)
 • Danilo Zanna (Şef)
 • Günseli Kato (Ressam)
 • Ahmet Uhri (Gıda Mühendisi ve Arkeolog)
 • Taylan Kümeli (Beslenme Uzmanı)
 • Yeliz Doğramacılar (Sunucu)

Bunun dışında televizyon dünyasının ünlü isimleri de organizasyonda yer alarak ön plana çıkıyorlar. Bunun dışında Türkiye genelinden çok önemli lezzet markalarının da organizasyon içerisinde yer aldığını biliyoruz. Türkiye genelinde adından söz ettiren bu organizasyonda görebileceğiniz bazı ünlü markalar aşağıdaki gibidir;

 1. Tostçu Mahmut
 2. Kazım Büfe
 3. Cihangir Kebap
 4. Balkaymak Dondurma
 5. İkram Dondurma
 6. İzol Börek
 7. Yeni Uğur Helvacısı
 8. Fikr-Et

gibi 50’yi aşkın marka bu festivalde mükemmel lezzetleri sizlere sunabilmek için yer alıyor. Dolayısı ile kilo almak için çok ideal bir alan ve organizasyon diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Bursa Gezilecek Yerleri Listesi ve Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ