Antre Dekorasyon Fikirleri 2021

YAZAR

KATEGORİ

PAYLAŞ

Bir evin en can alıcı noktalarından birisi olan antre dekorasyon fikirleri 2021 ve örnekleri üzerinde bazı seçeneklere bakacağız. Türkiye, özellikle dekorasyon ve iç mimari anlamında ciddi anlamda büyüyen, gelişen ve modernleşen bir akımın etkisinde olmak sureti ile büyüyor. İnsanlar, artık daha modern ve daha can alıcı yaşam alanları yaratabilmek için dünya genelinden örnekleri incelemekten geri durmuyor.

Antre, bir evin giriş bölümü olduğundan dolayı eve girildiği an itibari ile o yaşam alanı ile alakalı en net bilgileri verir. Bu hem ev sahipleri için hem de dışarıdan gelenler için en can alıcı nokta demek. Antre dekorasyon örnekleri ile sizlere bu anlamda birkaç önemli çizgisellik sunacak, dünya genelinden fikirlere hep birlikte bakış atacağız.

Objelerin Sanatsallığı

Günümüz modern evlerinde fark yaratmasını istediğiniz bir unsur arıyorsanız objeler bu noktada çok önemlidir. Vazolar, çerçeveler ya da bunun gibi aklınıza gelebilecek küçük dokunuşlar artık çok büyük farklar yaratıyor demek yanlış olmaz.

IKEA ev aksesuarları konusunda 2021 yılına özel çok ince dokunuşları bizlere sunuyor. Bunun gibi TEKZEN ya da Bauhaus gibi mağazalarda da çok zarif ürünler bulabilirsiniz. Tek bir vazo dahi sadeliği ya da şıklığı tek başına simgeleyebilir. Burada ki tercih tamamen genel dekorasyonun renklerine ve tarzına bağlı olacak.

Renklerin Uyumunu Yakalayın

Günümüz modern dekorasyonunda en önemli unsurlardan birisi kabul edilen detay, renk uyumu. Bundan 3 – 4 sene öncesine kadar karmaşık ve pastel ile sıcak renk tonlarının karmaşasını barındıran trendleri gördüğümüz bir dönemdi.

Şimdilerde ise evin giriş bölümü tamamen renk uyumuna kendisini bırakıyor. Unutmayın, bazen zıt renkler bile birbiri ile dans edebilir. Siyah ile beyaz gibi. 2021 yılında özellikle sade renkler göze çarpıyor. Çok göz alıcı ve şatafatlı renklerden uzak durulması ciddi anlamda önemli olacak. Antre dekorasyon fikirleri içerisinde özellikle siyah ve beyaz tonlar ön planda.

Aynasız Antre, Düşünülemez

Bütünlüğü yakalamaktan bahsediyoruz. Bir antrenin en önemli unsurları arasında şüphesiz ki bir ayna gelir. Ancak aynalar eskisi gibi büyük, kaba ya da karmaşık tasarıma sahip olmamalı. Şıklık ancak bir o kadar da sadelik önemlidir.

Antre içerisinde boy aynalarından artık kaçınıyoruz. Boy aynası olsa dahi İngiliz ev dekorasyon prensipleri nezdinde analizler yapmak ve bunun üzerine gitmek çok önemli. Tek başına bir ayna kafa karıştırıcı olabilir. Tasarım duvar aynalarına yönelmek, daha modern bir görüntü elde edebilmek için ciddi manada fark yaratmanızı sağlayacak.

Çiçek Havayı Değiştirir

Yapay ya da canlı farketmeksizin antre tasarımları içerisinde özellikle günümüzde çiçekli objeler olmazsa olmazlardan birisi diyebiliriz. Çiçek, genel itibari ile yaşam alanlarının olmazsa olmazlarından birisi olmalı.

Canlı çiçek bakmayı seviyorsanız biz tabi ki havayı da temizlediğinden dolayı öncelikli tercihimiz olacak. Ancak zamanınız yok ve tamamen görüntüyü kontrol altına almak gibi bir amacınız var ise yapay çiçekler kullanın. Yapay çiçeklerde alan biraz daha geniş ve can alıcı diyebiliriz. Dolayısı ile çok daha önemli bir tercih sebebi.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Ev Yapımı (Planı) - Konteyner iç dizayn başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

YAZAR

PAYLAŞ